2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıt yenileme işlemleri 05 Eylül 2016 – 09 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. 

        İkinci Öğretim öğrencileri ile normal öğrenim süresini aşan Normal Öğretim öğrencilerinin harç yatırma işlemleri 05-09 Eylül 2016 tarihleri arasında Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank internet şubesinden ve Vakıfbank ATM’lerinden yapılabilecektir.

        Öğrencilerimiz ders kayıtlarını internet üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemlerine (OBİS) erişerek (http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci) yapacaklardır.

        YENİ KAYIT ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNEYeni kayıt yapan öğrencilerimiz de aynı tarihlerde (05-09 Eylül 2016) ders kayıtlarını tamamlayacak olup, yukardaki linkten giriş yapacaklardır. Kullanıcı adı alanına öğrenci numarası, Şifre alanına da TC Kimlik numaralarının ilk 5 hanesini (daha önce değiştirmediler ise) gireceklerdir.

        İnternet ortamında ders kaydını tamamlayan öğrencilerimiz, ders kayıtlarını kesinleştirmeleri gerekmektedir. Ders kaydı kesinleştirilen öğrencilerin danışman onayları 09.09.2016 Cuma mesai bitimine kadar danışmanları tarafından yapılacaktır. Öğrencilerin kayıt yenileme tarihlerinde ayrıca gelmelerine gerek yoktur.

        Ders kayıtlarını tamamladığı halde sorun olan öğrenciler 19-21 Eylül 2016 tarihleri arasında Danışmanları nezaretinde düzeltme yapabileceklerdir.

        Müfredatlarında ya da alttan “Alandışı Seçmeli Ders” i olanlar kayıt ekranlarında yer alan, alan dışı ders havuzundan bir tane ders seçebileceklerdir. Alandışı derslerin kontenjanı 50 ile sınırlıdır.

        19.09.2016 Pazartesi günü itibari ile 2016-2017 Güz yarıyılı dersleri başlayacak ve dersler zamanında yürütülecektir. Öğrencilerin derslere devam durumları düzenli bir şekilde kayıt altına alınacaktır.

        Kayıt Yenileme Tarihlerinde Ders Kaydı Yapmayan/Yapamayan Öğrenciler:

        09.09.2016 Cuma saat 17:30’dan sonra ders kayıt ve danışman onayı kesinlikle yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra kayıt yenileme ancak mazeretlerini belgelemeleri kaydı ile “Birim Yönetim Kurulu” nun mazeretini uygun görmesi halinde gerçekleştirilebilecektir.

        ** Ders kayıtlarının nasıl yapılacağına dair, Ders Kayıt Kılavuzu dokümanına ulaşmak için tıklayınız

 

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

01 Eylül 2016, Perşembe 40 kez görüntülendi