Öğrenci değişimi programlarıyla yurtdışında bir ya da iki dönem eğitim görmek ya da yaz aylarında staj yapmak için Avrupa Birliği tarafından desteklenen  Erasmus+ Programını kullanabilirsiniz. Ayrıca YÖK tarafından desteklenen Mevlana Programı da yurtdışında eğitim olanakları sunmaktadır.

Her iki programın başvuruları, sınavları ve yerleştirme işlemleri üniversitemizin Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından yürütülmektedir. Bu amaçla lütfen ilgili birimin web sitesini takip ediniz.

Eğer Erasmus+ programını kazandıysanız ve gideceğiniz üniversite UİM tarafından belirlendiyse ders uyumu ile ilgili olarak bölümümüzün Erasmus+ koordinatörü Arş. Grv. Semih Açıkgözoğlu (sacikgozoglu@aku.edu.tr) ile görüşebilirsiniz.

Yurtiçinde bir başka üniversitede bir ya da iki dönem eğitim almak istiyorsanız Farabi Programını kullanabilirsiniz. Bu programın yerleştirme işlemleri üniversitemizin Farabi Değişim Programı Koordinatörlüğü tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle koordinatörlüğün web sitesini takip etmenizi öneririz. Ders uyumu ile ilgili olarak bölümümüzün Farabi koordinatörü Arş. Grv. Handan Deniz Böyükaslan (yumusakipek@aku.edu.tr) ile görüşebilirsiniz.

15 Temmuz 2016, Cuma 319 kez görüntülendi